LGS Başvuru Tarihi 2020

0
1021

LGS Başvuru Tarihi 2020

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için bakanlığın çalışmaları devam etmekdir. Corona virüsü nedeniyle birçok sınav ertelense de LGS’nin zamanında yapılacağı açıklanmıştır. Yapılan son açıklamalarda ise LGS’ye otomatik olarak başvuru yapılacağı bildirilmiştir. Peki LGS kılavuzu ne zaman yayımlanacak? LGS konuları neler olacak? LGS Başvuru Tarihi 2020 ne zaman yapılacak. Bu konuda öğrencilerin meraklı bekleyişi sürerken LGS başvuru tarihi ve başvuru kılavuzu için resmi açıklama MEB’den gelmiş bulunmakta..

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, LGS’nin zamanında (7 Haziran 2020) yapılacağını ertelemenin söz konusu olmadığını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Bugün yapılan açıklamalarda ise LGS başvurularının otomatik olarak yapılacağı duyuruldu. Veliler ve örğencilerin yakından takip ettiği LGS sınavı ile ilgili tüm detayların yer aldığı 2020 LGS başvuru kılavuzunun ise 3 Nisan’da yayımlanacağı Bakan Selçuk tarafınfan paylaşıldı. Peki LGS konuları neler? İşte LGS hakkındaki son haber akışı…

Ciddi Koranavirüs salgını nedeniyle okullara ara verilmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biride 2020 LGS başvuru tarihi ne zaman yapılacağı ve LGS başvuru kılavuzunun ne zaman yayınlacağı idi. 2020 LGS konusunda öncelikle LGS sınav tarihi değişmedi. LGS sınavında sorulacak sorularda bire değişikliğie gidild çünkü uzaktan eğitim ile verilen derslerde işlene konular LGS sınavında sorulmaması kararı alınmıştır.

– LGS BAŞVURU KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada LGS kılavuzunun 3 Nisan 2020 tarihinde yayımlanacağını duyurdu.

Bakan Ziya SELÇUK yaptığı açıklamada 2020 LGS sınavından 8.sınıfın 2.dönem konularına dair sorular olmayacağını açıkladı.
Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER 2020 LGS başvuru kılavuzunun 3 NİSAN 2020 Cuma günü yayımlanacağını açıkladı.

– 2020 LGS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 LGS başvularıda LGS kılavuzunun yayınlamasılyla birlikte başlayacak ve bu yıl ilk olarak koranavirüsü salgını nedeniyle başvurular MEB tarafından otomatik olarak alınacak isteyen öğrenci sınavı girebilecek herhangi bir onay gerekmeyecek.

LGS 2020 başvuru kılavuzu ve bununla birlikte 2020 LGS konuları ve bu konular abağlı soru dağılımlarıda MEB tarafından açıklanacaktır.

LGS ‘ye dair her türlü haberi anında almak için basvurutarihi.com sitemizi takip etmeye devam ediniz.

LGS Başvuru Tarihi 2020

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz