Green Card 2022 Başvuru Tarihi

1
4276

Green Card 2022 Başvuru Tarihi

Kongre yetkisiyle yapılmakta olan Çeşitlilik Göçmen Vize Programı (DV), ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup her sene Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın (INA) 203 (c) maddesince belirlenmiş şartlara göre düzenlenmektedir. Yasa, “çeşitlilik göçmenleri” olarak bilinen bir grup için çıkarılmış olup ABD’ye göçün az olduğu ülkelerde doğmuş olan kişiler için öngörülmüştür. DV Green Card 2022 programına kayıt olmak herhangi bir ücrete tabi değildir. Green Card 2022 Başvuru Tarihi ve adımları makalemizin devamında..

Her yıl düzenlenen DV Green Card programından, kolay ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış yeterlilik şartlarına uygun olan kişiler yararlanabilmektedir. DV Green Card programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele (Random) yapılan bir çekiliş sonucunda belirlenmektedir. Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılmaktadır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının %7’sini aşamaz.

– BAŞVURULARINIZI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN YAPABİLİRSİNİZ.

Green Card 2022 Başvuru Sayfası https://dvlottery.state.gov/

ÖNEMLI DUYURU: Lütfen başvuru yapmadan önce yönergeleri dikkatlice okumanız gerekmektedir. DV-2021 Yönergeleri’ni aşağıdaki vermiş olduğumuz web sayfasında bulabilirsiniz.
https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/2021-%C3%87e%C5%9Fitlilik-G%C3%B6%C3%A7men-Vize-Kuras%C4%B1-Y%C3%B6nergesi.pdf

– GREEN CARD NEDİR?

Yeşil Kart çekilişi (green card) olarak da bilinen ve Amerika Birleşik Devletleri Kongresi tarafından yapılması zorunlu tutulan yıllık Çeşitlilik Göçmenlik Programı her yıl olmak üzere Amerika’ya az göçmen gönderen ülkelerin vatandaşlarına rastgele seçim yöntemiyle 55,000 göçmen vizesi alma fırsatı sağlamaktadır. Çekilişi kazanan kişilerin vize alabilmeleri için gerekli eğitim ve/veya iş koşullarını sağlamaları ve diğer gereklilikleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

Her sene düzenlenen DV Green Card 2022 programından, basit ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış gereklilik/yeterlilik şartlarına uyan kişiler yararlanabilmektedir. DV Green Card 2022 programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele yapılan bir çekiliş neticesinde belirlenmektedir. Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılmaktadır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının yüzde yedisini aşamaz.

– BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

DV Green Card 2022 programı için başvuru yapacak olan kişilerin başvurularını elektronik olarak 7 Ekim 2020, Çarşamba günü Doğu Gündüz Saatine göre (EDT) (GMT –4) öğlen 12:00 ile 10 Kasım 2020, Salı günü Doğu Standart Saatine göre (EST) (GMT –5) öğlen 12:00 arasında yapmaları gerekmektedir.

green card 2022 başvuru tarihi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz