Finlandiya İş Başvurusu

0
5452

Finlandiya İş Başvurusu

Finlandiya İş Başvurusu İnternet ve medya ortamında Finlandiya işçi alımı hakkında merak edilen bir çok konu ve makale bulunmaktadır. Finlandiya’da çalışma hayali kurmakta olan çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Bir çoğu aracı firmalar aracılığı ile gitmeyi araştırırken, bir çoğu ise Finlandiya’da iş kurmak için çeşitli düşüncelere kapılmış görünüyor.

Finlandiya İş ve İşçi Araştırma Kurumu
Finlandiyada çalışmak istiyorsanız öncelikle iş ilanlarına ulaşmanız gerekmektedir. Finlandiya İş Başvurusu Ülkemiz adına çokça aracı firma burada faaliyetlerine tam sürat devam etmektedir. Bu firmalar Web sayfaları üzerinden yayımladığı çeşitli ilanlar ile işçi alımları yapacağını tüm halka duyurmaktadır. Birde iş ve işçi bulma kurumu olarak başvurular yapacağınız yerler bulunuyor. Bu kurumlar ülkemiz adına bu ülkede bulunan sosyal kurumlar veya Vakıflar olabilmektedir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
Finlandiya İş ve İş Bulma Sayfası

Finlandiyada çalışan işçilerin maaşları nedir?

Maaş araştırmaları yapan insanlar harika sonuçlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Finlandiya refah yüksek olduğu için iş ilanları bu sebeple daha çok talebe uğruyor. Finlandiya, bahsettiğimiz üzere gelişmişlik seviyesi zirvede olan ülkelerden biridir. Vasıflı olarak veya vasıfsız olarak buralarda çalışma imkanınız mutlaka olacaktır. Vasıflı veya vasıfsız işçilerin alacağı ücretlerde farklılık olmaktadır.

Vasıflı İşçi Maaşları: 9.000 – 15.000 TL,
Vasıfsız İşçi Maaşları: 7.000 – 10.000 TL,

Bu ücretler değişik iş pozisyonlarında değişiklik gösterebilmektedir ve ortalama olarak değişiklik göstermektedir.

Başka Türlü Nasıl Finlandiyada İş Başvurusu Yapabilirim?
Finlandiyada çalışabilmek ve ilanlara ulaşabilmek adına başka bir yol daha bulunuyor. Mesela ülkemizde bize ait bir çok iş sitesi bulunmakta ve aynı şekilde Finlandiya’da da ülke adına iş ilanları yayınlayan siteler bulunmaktadır. Aşağıda verdiğimiz linke bakarak ülke içerisinde ki ilanlara bakabilirsiniz. Her gün yüzlerce yeni ilan ekleniyor. Fakat bu işlerde çalışabilmek için İngilizce bilmeniz şart. Sayfa İngilizce olduğundan ters tıklayıp ”Türkçeye Çevir” diyebilirsiniz fakat bu sadece ilanlara bakmanıza yarar. Zaten bu ilanlar doğrultusunda çalışabilmek için İngilizce bilmek kesinlikle şarttır.

Aşağıdaki linkten detaylı inceleyebilirsiniz.
Finlandiya İş Başvuruları

Finlandiyada Ne İş Yapılır ve Yapabilirim?
Eğer bu ülkeye bireysel olarak gidip bir iş kurmak istiyorsanız öncesinde çalışma izni almanız ardından oturma izni ve vize izinlerini ayarlamanız gerekmektedir. Çünkü Finlandiya, her başvuru yapanı ülkesine ne yazıkki almıyor. Ülkesi için faydalı olacak veya yatırım yapacak kişileri daha çok vasıflı eleman tercih etmektedir.

Eğer siz burada bir iş kurmak isterseniz, iş kurmak istediğiniz bölgeyi iyice analiz ve gözden geçirmelisiniz. Örnek olarak burada gıda ve giyim sektörü kazandırmasına rağmen, çok köklü olan firmaların yanlarına dükkan açarsanız, girişiminiz başarısızlıkla sonuçlanabilir. Benzer iş kurarken başarıyı arttırma yollarını iyice araştırıp cesaret etmelisiniz.

finlandiya iş başvurusu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz