Pandemi Yardımı Son Başvuru Tarihi

0
1673

Pandemi Yardımı Son Başvuru Tarihi

Sosyal Yardım Parası pandemi yardımı son başvuru tarihi ne zaman?, son başvuru tarihi belli oldu mu? 1000 TL sosyal yardım parası son başvuru tarihi hakkında detaylı bilgiler haberimizin devamında..

Sosyal Yardım Parası ödemeleri pandemi yardımı kapsamında 4.4 milyon aileye yapılan ilk iki faz ödemelerinin tamamlanmasının ardından 20-26 Nisan tarihleri arasında 3. faz ödemeleri için e-Devlet üzerinden başvurular alındı. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre alınırken hafta sonunda ise isteyen ve ihtiyaç sahibi olan bütün vatandaşlar başvuruda bulundu. Peki pandemi yardımı son başvuru tarihi ne zaman açıklanacak? Son başvuru tarihi hakkında hükümetten henüz beklenen açıklama gelmedi.

Sosyal Yardım Parası ödemeleri kapsamında ilk olarak 2.1 milyon aileye Nisan ayının başında 1000 TL değerinde ödemeler yapılmıştı. PTT önlerinde yaşanan uzun kuyruklar nedeniyle 1000 TL sosyal yardım ödemeleri kolluk kuvvetleri ve PTT görevlileri aracılığı ile dağıtılmaya başlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada yardımların süreceğini duyurmuş ve ikinci aşama olarak 2.3 milyon aileye daha ekstra yardım yapılacağını bildirmişti. Belirlenen 2.3 milyon aileye 1000 TL sosyal yardım ödemeleri 19 Nisan tarihinde ödenmeye başlandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada 3. faz ödemeleri kapsamında başvuruların 20 Nisan tarihinde alınmaya başlandığını halka duyurdu. İhtiyaç sahiplerinin başvuruda bulunabileceği sosyal yardım ödemesi kapsamında başvurular e-Devlet üzerinden TC kimlik numarasının son rakamına göre işlem yapıldı. Hafta sonu ise isteyen dileyen tüm vatandaşlar başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden tamamladı. Peki 1000 TL sosyal yardım parası başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Pandemi Yardımı Başvuru Linki İçin Tıklayınız

– PANDEMİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınmaktadır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların pazartesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “8” olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceği bildirildi.

– PANDEMİ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

->5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.
->5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.
->Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.
->İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacaktır.

pandemi yardımı son başvuru tarihi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz