Haber

İşte Anne Projesi Başvuru Tarihi

İşte Anne Projesi Başvuru Tarihi

İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

– İşkur’a kayıtlı işsiz olmak.

– İşverenin birinci veya ikinci dereceden akrabası ya da eşi olmamak.

– Emekli olmamak.

– Başvurudan önceki 3 ay işverenin çalışanı olmamak.

-Başvurudan önceki son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmak.

– İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olmak.

İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

İşkur işte anne projesi başvuru tarihi kapsamında alınacak bu proje tarihleri henüz belirlenmemiş olup, İşkur tarafından gelecek açıklamayı sizlere buradan aktaracağız.

İŞKUR İŞSİZ ANNE HARÇLIK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Projeden, sadece maksimum 15 yaş dahil olmak üzere 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler yararlanabilecektir. Çocuğun, proje devam ederken 15 yaşını tamamlaması ise projeden yararlanmak için engel değildir. Ayrıca bir istisna daha tanındı ve evlat edinen kadınlar da destekten faydalanabilmektedir. Bu şartı yerine getiren kadınlara, İŞKUR tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katılırlarsa; kursun devam ettiği sürece ödeme yapılacaktır.

İŞKUR işbaşı eğitim programlarına başladı. Bu programlar içerisinde en önemlilerinden biri de, ‘Anne projesi’ olmuştur. İŞKUR vasıtasıyla yürütülen ‘İşte Anne Projesi’ çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsatlar sunmaktadır. Devlet çalışmak isteyen annelere günlük meslek eğitim kurslarında eğitim vermektedir. Bu eğitimler sırasında da günlük olarak 80 TL ücret ödenmektedir. Aylık ödeme 2400 TL’ye çıkarken 3 ayda 7200 TL gibi bir mükemmel ödenek ev hanımlarının ceplerine giriyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işte anne projesi başvuru tarihi kapsamında işsiz annelere günlük olarak 80 TL ödeme yapıp ve İŞKUR kadın İstihdamının bu proje İle Desteklenmesine İlişkin Uygulama Usul Ve Esaslarını şu şekilde açıkladı,

Türkiye İş Kurumu (Kurum) tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere düzenlenen aktif işgücü hizmetleri kapsamında usul ve esasları Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği (Yönetmelik) ile belirlenen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları uygulanmaktadır.

100 Günlük Eylem Planı ile hayata geçirilmesi öngörülen eylemlerden birisi olan “Kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesi” eylemi kapsamında Kurumumuz tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına veya işbaşı eğitim programlarına katılması uygun bulunan ve belirlenen gruplar içerisinde yer alan kadınlara, kursa veya programa devam ettikleri günler için Kurum Yönetim Kurulunca belirlenen tutarda kursiyer veya katılımcı zaruri gideri ödenmesi öngörülmüştür. Kaynak: İşkur

işte anne projesi başvuru tarihi

4 Comments

4 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top