Green Card 2021 Başvuru Tarihi

0
1952

Green Card 2021 Başvuru Tarihi

Green Card 2021 Başvuru Tarihi DV-2020 Green Card çekilişleri 3 Ekim – 6 Kasım 2018 arasında bitmişti.DV Green Card 2022 programı için başvuru yapacak olan kişilerin başvurularını elektronik olarak 7 Ekim 2020, Çarşamba günü Doğu Gündüz Saatine göre (EDT) (GMT –4) öğlen 12:00 ile 10 Kasım 2020, Salı günü Doğu Standart Saatine göre (EST) (GMT –5) öğlen 12:00 arasında yapmaları gerekmektedir. Eğer beklemek ve uğraşmak istemiyorsanız bunun yerine aracı green card kuruluş firmalarını kullanabilirsiniz. Eğer kendiniz başvurmak istiyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki verdiğimiz linkleri kullanabilirsiniz.

Her sene düzenlenen DV Green Card programından, kolay olan ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış yeterlilik şartlarına uygun olan kişiler yararlanabilmektedir. DV Green Card 2021 programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele (random) yapılan bir çekiliş sonucunda belirlenmektedir. Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılmaktadır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının %7’sini aşamamaktadır.

https://dvlottery.state.gov/

Green Card hakkında

Green Card, Amerikan Kongresi’nin 1990 yılında aldığı bir kararla yürürlüğe girmiş resmi bir program olup her yıl ABD Hükümeti tarafından düzenlenmektedir. Green Card, ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eşleri ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma, çalışma ve okuma imkanı vermektedir.

ABD Hükümeti, Amerikan nüfus ve kültürünü çeşitlendirmek amacı ile her yıl çekilişle 50.000 kişiye Green Card veriyor. Her sene yüz binlerce Türk vatandaşı da bu çekilişe katılıyor.

Çekiliş bilgisayar ortamında rastgele olarak yapılır ve çekilişe aynı ülkeden katılanların şansları eşittir.

– BAŞVURULARINIZI AŞAĞIDAKİ LİNKTEN YAPABİLİRSİNİZ.

Green Card 2022 Başvuru Sayfası https://dvlottery.state.gov/

Green Card 2022 Başvuru Tarihi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

– GREEN CARD NEDİR?

Yeşil Kart çekilişi (Green Card) olarak da ünlenen ve Amerika Birleşik Devletleri Kongresi tarafından yapılması zorunlu tutulan yıllık Çeşitlilik Göçmenlik Programı her yıl olmak üzere Amerika’ya az göçmen gönderen ülkelerin vatandaşlarına rastgele seçim yöntemiyle 55,000 göçmen vizesi alma fırsatı sağlamaktadır. Çekilişi kazanan kişilerin vize alabilmeleri için gerekli eğitim ve/veya iş koşullarını sağlamaları ve diğer gereklilikleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

Her sene düzenlenen DV Green Card 2022 programından, basit ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış gereklilik/yeterlilik şartlarına uyan kişiler yararlanabilmektedir. DV Green Card 2022 programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele (random) yapılan bir çekiliş neticesinde belirlenmektedir. Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılmaktadır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının yüzde yedisini aşamaz.

green card 2021 başvuru tarihi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz