Emekli Promosyon Başvuru Tarihi

0
762

Emekli Promosyon Başvuru Tarihi

Emekli Promosyon Başvuru Tarihi | 1000 TL’lik bayram ikramiyesi ödemeleri 7 ve 11 Nisan’da başlıyor!

ikramiyesinin ödeme takvimi belli oldu. SSK’lılar tahsis numarasının son rakamına göre 7-10 Nisan’da, esnaf ve memur emeklileri ise 11 Nisan’da bayram ikramiyesini alacaktır. Tahsis numarasına göre emekliler ikramiyelerini hangi tarihte alacak? Emeklilerin bayram ikramiyeleri ile ilgili detaylar basvurutarihi.com’da

 

Emeklilerin beklediği haber geldi. Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında erkene çekilen Ramazan Bayramı ikramiyesinin ödeme takvimi açıkladı.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan‘da ödeneceğini basına duyurdu.

 

–  5 GÜNDE İŞ TAMAM

Coronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini söyleyen Selçuk, “Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan, 20-21-22 olanlar için 8 Nisan, 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan‘da, 4b (Bağ-Kur) ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara ise 11 Nisan‘da ödenecektir” dedi. Coronavirüs’ün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Selçuk, kamu bankalarının 76 yaş üstü yaşlılara, aylıklarını evinde ödediğini hatırlattı.

 

–  AYNI ZAMANDA EVDE ALMA FIRSATI

Emekli aylığını PTT‘den alan 65 yaş üstü vatandaşlara da ikramiyelerinin, isteğine göre, SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerinde teslim edildiğini vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti: “Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz. Biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim. ‘Hayat eve sığar’ diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum.”

emekli promosyon başvuru tarihi

KİME, NE KADAR?
● Emekli: 1.000 TL
● Ölüm aylığı (% 75): 750 TL
● Ölüm aylığı (% 50): 500 TL

 

● Ölüm aylığı (% 25): 250 TL
● 2 aylık alana: En yüksek ödeme getiren dosya üzerinden…
● Sürekli iş göremezlik ödeneği alana: İş göremezlik derecesi oranında…

 

Daha fazla ayrıntı için SGK‘dan bilgi alabilirsiniz.

basvurutarihi.com – En güncel başvuru tarihleri için bizi takip etmeye devam ediniz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz