DHBT Başvuru Tarihi 2021

0
3903

DHBT Başvuru Tarihi 2021

Kamu Personel Seçme Sınavı 2021 Yılı KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavı için heyecan zirvede. ÖSYM merkezi tarafından uygulanacak olan KPSS DHBT sınavının başvuru tarihleri 2021 yılı için belirlendi. ÖSYM’nin sınav takviminde yayımlanmış olan tarihler medyada büyük merak konusu oldu. Peki KPSS DHBT başvuru tarihi 2021 ne zaman başlayacak? KPSS DHBT ne zaman uygulanacak? Detaylar haberimizin devamında…

KPSS 2021 sınavlarının son oturumu olan KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavının başvurularının KPSS DHBT sınavına katılacak adaylar, KPSS DHBT başvuru tarihi 2021 için ne zaman başlayacak? KPSS DHBT ne zaman uygulanacak? Tüm DHBT adayları sorularına cevap arıyor. İşte KPSS DHBT 2020 hakkında merak edilenler…

KPSS DHBT BAŞVURU TARİHİ 2021 NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KPSS DHBT başvuru işlemleri 11 Nisan 2021 tarihinde ÖSYM basvurutarihi.com yapılacaktır.

DHBT Nedir?

DHBT, KPSS sınavı aşamalarından birisidir. Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin atanmasında kullanılacak olan puanların hesaplanmasında, KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri sonuçları da kullanılacaktır. Bu nedenle, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerden DHBT’ye lisans düzeyinde katılacak olan adayların KPSS’nin Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna ve lisans düzeyinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT) katılmaları kesinlikle zorunludur. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak amacıyla sınava girecek adayların, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruları bu sınava başvuru yapmadan önce dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunları KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılma zorunluluğu vardır.

DHBT’ye, ilgili öğrenim düzeyindeki KPSS başvuru koşulları ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ilan edilen başvuru koşullarını taşıyan adaylar başvurabileceklerdir. Adaylar KPSS’ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT’ye katılmak zorundadır. Sınav 60 dakika sürmesi tahmin edilmektedir.

DHBT’ye katılacak adayların ilgili öğrenim düzeyinde KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna adayların katılmaları zorunlu olduğundan lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların KPSS başvuru tarihlerinde KPSS Lisans başvurularını; DHBT’ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar adayların ise KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans başvuru tarihlerinde KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans başvurularını yapmaları zorunludur. Bu tarihler dışında başvurular alınmayacaktır.

dhbt başvuru tarihi 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz