Ön Lisans KPSS Başvuru Tarihi

0
774

Kamu görevlisi (Memur) olmak isteyenlerin girdiği KPSS, 2020’de hangi tarihlerde yapılacak adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Sınav tarihi belli olan KPSS’nin başvuru, geç başvuru ve sonuç tarihleri ve duyuruldu. Peki KPSS 2020 ne zaman yapılacak? KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? Ön lisans kpss başvuru tarihi ne zaman?

Lise mezunları ve üniversite mezunları ayrı ayrı KPSS tarihlerini merakla araştırıyor. Kamu personeli olmak isteyen adaylar için ilk adım Kamu Personeli Seçme Sınavı ÖSYM tarafından yılın belirli dönemlerinde düzenleniyor. KPSS ne zaman? İşte memur adaylarının ön lisans kpss başvuru tarihi ni merak etmiş olduğu tarih

ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURU TARİHİ 2020 NE ZAMAN?

LİSANS: KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 19 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 25 Temmuz’da, 2. gün oturumları 26 Temmuz’da yapılacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 9 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. KPSS sonuçları ise 10 Eylül’de erişime açılacaktır.

Sınav başvuruları; 5-20 Mayıs 2020 tarihleri arasında alınacak. Belirlenen geç başvuru günü de 9 Haziran 2020 olarak belirlenmiştir.

ÖN LİSANS: KPSS önlisans 18 Ekim’de gerçekleştirilecek, sonuçları 12 Kasım’da açıklanacaktır.

Sınav başvuruları; 12-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak. Söz konusu sınavın geç başvuru günü ise 8 Eylül 2020 olarak belirlenmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz