Tüm Başvuru Tarihi ve Tarihleri

LGS Sınav Görevi Başvuru Tarihi

LGS Sınav Görevi Başvuru Tarihi

LGS (Liselere Geçiş Sistemi) 2020 başvuru tarihleri hakkında tüm detaylı bilgiler ve analizler. Tüm öğretmen adaylarının merakla beklediği lgs sınav görevi başvuru tarihi için detaylı tüm bilgiler ve analizler haberimizin devamında..

Tüm il ve ilçelerde Liselere Geçiş Sınavında adaylık yapacak öğretmen adayları için henüz kamuoyu ile paylaşılmamış olunup paylaşıldığı ilk andan itibaren basvurutarihi.com sayfamızda güncel olarak yayınlanacaktır. Sayfamızı sık sık yenilemeyi ve takip etmeyi unutmayınız.

– Peki Hangi Sayfalardan Başvurular Alınacak?

Liselere geçiş sınavı sınav görevlisi olacak öğretmen adayları için başvuruların mebbis.meb.gov.tr adresinde veya osym.gov.tr adresinde açıklanması beklenmektedir. Daha fazla bilgi açıklandığı andan itibaren sizlerle basvurutarihi.com sayfamızda an ve güncel olarak paylaşıma sunulacaktır.

– YKS sınavında göre almak isteyen öğretmenler için başvurular açıldı peki nasıl süreç işleniyor? LGS sınavına benzer mi?

Öğretmenlere YKS Sınav Görevi Başvurusu Açıldı. 2020 YKS’de sınav görevi almak isteyen öğretmenler için GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) üzerinden sınav görevi için başvurular açılmıştır.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), 27-28 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek YKS-TYT -AYT sınavları için görevli işlemleri sisteminden öğretmenlere sınav görev isteği ekranını açtı. Görev almak isteyen öğretmenler başvurularını gerçekleştirebilir.

Koronavirüs salgını nedeniyle ÖSYM ve MEB birçok sınavın tarihinde güncelleme yapmış idi. Tarihi değişen bir sınavda üniversitelere giriş sınavı olan YKS oldu. ÖSYM tarafından YKS sınavının 26-27 Temmuz’da yapılacağı söylenmişti fakat Erdoğan son açıklamasında YKS sınavının yeniden öne çekildiğini duyurdu. YKS sınavı önümüzdeki ay 26-27 Haziran’da yapılıyor.

Geniş koronavirüs tedbirlerinin alınacağı YKS sınavında öğrencilerin ateşi ölçülecek maske ve dezenfektan dağıtılacak. Ayrıca öğrencilere tek kullanımlık sınav malzemeleri dağıtılacak. YKS sınavında görev alacak öğretmenler için başvuru ekranı açıldı.

Öğretmenlere YKS sınav görevi başvurusu açıldı. 2020 YKS’de sınav görevi almak isteyen öğretmenler için GİS (Görevli İşlemleri Sistemi) üzerinden sınav görevi için başvurular açıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), 27-28 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek YKS-TYT-AYT sınavları için görevli işlemleri sisteminden öğretmenlere sınav görev isteği ekranını açmış bulunmakta ve Görev almak isteyen öğretmenler başvurularını gerçekleştirebilir.

Belki LGS sınavıda bu sürece benzer bir şekilde izleyebilir kesin olanı resmi makamlar açıklayacaktır. Takipte kalınız.

Exit mobile version